Hotel ŁucjaKaplica pod wezwaniem św. JackaOchotnicza Straż Pożarna ZakrzówPSP NR3 i Świetlica MłodzieżowaRuiny XIV wiecznego zamku

Wycieczka do Łodygowic

 

W dniach 8 i 9 listopada mieszkańcy wsi Zakrzów i Dąbrówka wyjechali na dwudniową wycieczkę w okolice Żywca. Wycieczka została zorganizowana przez rady sołeckie obu wiosek, w celu podziękowania najbardziej aktywnym mieszkańcom, którzy zawsze chętnie uczestniczą w organizowaniu życia wsi. W pierwszym dniu wycieczki zwiedzaliśmy Szczyrk. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy uroczyście powitani przez zastępcę burmistrza Szczyrku pana Wojciecha Kufel, który już do końca dnia był naszym przewodnikiem i pokazywał nam najpiękniejsze okolice tej miejscowości. Kolejnym punktem wycieczki była uroczysta msza święta w intencji uczestników wycieczki i ich rodzin, odprawiona w Sanktuarium na Górce w Szczyrku. Później udaliśmy się trasą Małej Pętli Beskidzkiej gdzie zwiedziliśmy „Biały Krzyż”, a następnie poprzez Brennę, Koniaków i Milówkę dotarliśmy do Pietrzykowic, gdzie było miejsce naszego noclegu. Po zakwaterowaniu wszyscy udali się na wieczór integracyjny. Przy gorącej kolacji, kawie, miłych rozmowach, wspólnych śpiewach, grach i zabawach czas szybko nam upływał i do późnych godzin nocnych integracji nie było końca.

Drugi dzień rozpoczęliśmy już o godzinie 830 pysznym śniadaniem. Następnie wyruszyliśmy do Muzeum Browaru Żywieckiego gdzie po zwiedzaniu każdy mógł delektować się smakiem złotego trunku. Później podziwialiśmy walory krajobrazowe Jeziora Żywieckiego. Kolejną atrakcją był wjazd kolejką linowa na Górę Żar skąd rozlegał się przepiękny widok na całą Żywiecczyznę. Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną i o godz. 1830 bezpiecznie dojechaliśmy do domu.

Wycieczka była bardzo udana, pełna niezapomnianych wrażeń i zintegrowała nas jeszcze bardziej, z pewnością nie był to nasz ostatni wyjazd.

Chcemy więc serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować ten wyjazd. W dniach 8 i 9 listopada byliśmy na dwudniowej wycieczce w okolice Żywca. Wycieczka została zorganizowana w celu podziękowania najbardziej aktywnym mieszkańcom, którzy zawsze chętnie uczestniczą w organizowaniu życia wsi. W Muzeum Browaru Żywieckiego, po zwiedzaniu każdy mógł delektować się smakiem złotego trunku.

 

Pogoda
03 marca
niedziela
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN