Hotel ŁucjaKaplica pod wezwaniem św. JackaOchotnicza Straż Pożarna ZakrzówPSP NR3 i Świetlica MłodzieżowaRuiny XIV wiecznego zamku

Sprawozdanie z działalności Świetlicy Młodzieżowej w Zakrzowie

W  roku 2009

 

Świetlica Młodzieżowa w Zakrzowie w ciągu całego roku stara się realizować wszystkie założone wcześniej cele i zadania. Świetlica w naszej wiosce jest dostępna dla wszystkich, którzy lubią ciekawe przygody i interesujące zajęcia. To miejsce gdzie można miło spędzić swój wolny czas, odrobić zadanie, poznać nowych i ciekawych przyjaciół oraz gdzie można nauczyć się czegoś nowego. Wszystkie działania w świetlicy są tak organizowane i dobierane by każdy mógł znaleźć coś dla siebie, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. W roku 2009 zrealizowaliśmy następujące przedsięwzięcia:

 1. Dzień seniora – jak co roku Świetlica wspólnie z Radami Sołeckimi wsi Zakrzów i Dąbrówka uczestniczyła w organizacji dnia dla wszystkich seniorów naszych wiosek. Dzieci i młodzież naszej świetlicy uświetniły tę uroczystość występem artystycznym oraz pomagały w przygotowaniach i organizacji czasu wszystkim obecnym na uroczystości.
 2. Występ na zakończenie FUTSALU TYGODNIKA KRAPKOWICKIEGO -  z okazji zakończenia halowych rozgrywek piłkarskich nasza tańcząca młodzież z zespołu KRZYK została zaproszona na występ, na tej uroczystej gali. Podczas wręczenia nagród dla najlepszych drużyn, dziewczyny rozgrzały swoim tańcem licznie zgromadzoną publiczność.
 3. Ferie zimowe – podczas ferii, jak co roku zorganizowane zostały różnorodne zajęcia i wyjazdy, między innymi świetlicę odwiedzili aktorzy teatru ART – RE  z Krakowa i zagrali dla wszystkich bajkę pt. „Doktor Dolittle i przyjaciele”. Niezwykle ciekawe i zabawne przedstawienie obejrzało prawie 60 osób. Zorganizowano również wycieczkę do kina na film animowany. Oprócz wyjazdów odbywały się też różne konkursy i turnieje oraz zajęcia plastyczne i taneczne. Dokarmialiśmy również głodne i zmarznięte zwierzęta w naszym lesie oraz budowaliśmy ze śniegu przeróżne budowle.
 4. Walentynki – z okazji święta wszystkich zakochanych w świetlicy zorganizowana została poczta Walentynowa, w której każdy mógł na zrobionej przez siebie kartce walentynkowej przekazać innym dowody sympatii lub przyjaźni.
 5. Dzień kobiet –  Dzieci i młodzież pomagała w przygotowaniach, dekoracji sali i obsłudze podczas uroczystości. Zaprezentowały również krótki, występ taneczny.
 6. Występ w gimnazjum w Gogolinie – z okazji pierwszego dnia wiosny w gogolińskim gimnazjum zorganizowano spotkanie na którym młodzież prezentowała swoje umiejętności. Nasza młodzież wystąpiła tam również z repertuarem tanecznym, który przyjęty został z wielkim entuzjazmem.
 7. Kiermasz wielkanocny w Gogolinie – do kiermaszu wszyscy razem  przygotowywaliśmy się bardzo długo. Już miesiąc wcześniej tworzyliśmy różne stroiki oraz ozdoby i wypieki wielkanocne, które grupa młodzieży sprzedawała na kiermaszu. W przygotowaniach chętnie brały udział dzieci, młodzież oraz rodzice.
 8. Dzień dziecka – w tym roku z tej okazji zorganizowano dyskotekę dla wszystkich dzieci. Podczas tańca każdy mógł wziąć udział w różnych konkursach i wygrać przeróżne nagrody. Niespodzianką dla wszystkich były lody, które pomogły się ochłodzić po tanecznych szaleństwach. Podczas zabawy odbyły się również wybory super tancerza i super tancerki w naszej świetlicy. Na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody. 
 9. Wakacje – w tym roku podczas wakacji zorganizowano wyjazdy do kina, do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach oraz do Inwałdu, gdzie podziwialiśmy najpiękniejsze budowle i cuda architektury w miniaturze, każdy mógł też przejechać się na wybranej karuzeli. Wiele emocji dostarczyła nam wędrówka zielonym labiryntem, gdzie bardzo trudno było znaleźć właściwą drogę. Byliśmy także w Wadowicach, gdzie szlakiem Papieża Polaka, zwiedzaliśmy ciekawe zakątki i poznaliśmy wiele nowych i ciekawych historii. Jeden tydzień podczas wakacji poświęcony był samodzielnemu tworzeniu sztuki teatralnej. Opracowaniu strojów oraz obsady aktorów. Zakończeniem tego działania była premiera naszej sztuki przed bardzo zacną publicznością, którą byli mieszkańcy Zakrzowa i Dąbrówki. Praca wszystkich dzieci i młodzieży nagrodzona została gromkimi brawami. Po udanej premierze wszyscy dzielili się wrażeniami podczas wspólnego poczęstunku. Oprócz tego podczas wakacji organizowane były gry i zabawy na świerzym powietrzu, zajęcia plastyczne, konkurs „ZDROWY UŚMIECH”. Wakacje zakończyliśmy ogniskiem wakacyjnym, podczas którego świetnie wszyscy się bawili.
 10. Festyn wiejski – Już przez długi czas dzieci i młodzież przygotowywały ozdoby i dekorację do namiotu, które umieszczane były w namiocie tuż przed imprezą. Na festynie dzieci wystąpiły ze wspaniałym programem artystycznym, a młodzież zajęta była sprzedażą ciasta i pomocą w organizacji i prowadzeniu imprezy. Świetlica zorganizowała również podczas festynu turnieje piłkarzyków i ping ponga, dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży,  w których dla  zwycięzców przygotowano wspaniałe nagrody, a dla wszystkich uczestników sympatyczne upominki.

 

 1. Pożegnanie lata – na zakończenie tegorocznego lata dzieci i młodzież z naszej świetlicy wyjechały na integracyjne ognisko do naszych przyjaciół ze świetlicy młodzieżowej w Choruli. Na początku wszyscy brali udział w sportowych i integracyjnych zabawach, które dostarczały wszystkim wiele radości. Później wszyscy odpoczywali przy kiełbaskach z grilla i słodkich  niespodziankach.
 2. Dożynki gminne – do tegorocznych dożynek przygotowania trwały już od dłuższego czasu. Wszyscy wspólnie przygotowywaliśmy program artystyczny, który prezentowaliśmy na scenie podczas „ŻNIWNIOKA”. Dzieci i młodzież czynnie brały udział w pochodzie dożynkowym. Gdzie w kowbojskich strojach z kwiatami prezentowali się bardzo okazale.
 3. Spotkanie z piosenką – Spotkanie miało charakter integracyjny, na nasze zaproszenie licznie odpowiedziały, dzieci i młodzież ze świetlicy młodzieżowej w Choruli. Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania koncertu pieśni biesiadnych i folklorystycznych w wykonaniu chórku, do którego należą panie z Zakrzowa i Dąbrówki. Następnie wszystkie dzieci brały udział w grach i zabawach. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem.
 4. Dzień Św. Marcina – w naszej świetlicy zorganizowano po raz pierwszy dzień Św. Marcina. Spotkanie to świetlica zorganizowała wspólnie z Publiczną Szkołą Podstawową Nr. 3 w Gogolinie, Filia w Zakrzowie. Dzieci i młodzież już przez długi czas wykonywali lampiony, z którymi wszyscy szli podczas przemarszu. Wszyscy zebrali się przy budynku OSP w Zakrzowie. Na czele całego pochodu jechał „Św. Marcin na koniu”, a za nim kroczyli pozostali z lampionami i śpiewem niemieckich pieśni świętomarcińskich. Gdy dotarliśmy do świetlicy wszyscy zaproszeni zostali do wysłuchania przedstawienia o historii życia Św. Marcina, w języku niemieckim. Po wspaniałym przedstawieniu wszyscy udali się na wspólny poczęstunek, gdzie każdy mógł skosztować świętomarcińskich rogali, napić się kawki i herbatki.
 5. Wielkie poruszenie – kiedy ruszyły prace mieszkańców na terenie dookoła szkoły i świetlicy wszyscy chętnie pomagali i włączali się w te działania. Nasza świetlica też nie była bierna. Zorganizowaliśmy i przygotowaliśmy dla wszystkich pracujących na rzecz szkoły i świetlicy ciepłą kawę, herbatkę, zimne napoje i słodki poczęstunek.
 6. Andrzejki –  był to wieczór wróżb i zaklęć. Świetlica zamieniła się w miejsce pełne wróżek oraz różnorodnych czarów. W ten wieczór każdy z przybyłych mógł dowiedzieć się co go czeka w przyszłości. Kim będzie, czy będzie miał szczęście w miłości, czy będzie bogaty i jak będzie miała na imię jego sympatia. Wróżbom i przepowiedniom nie było końca. Aż do późnego wieczora bawiliśmy się w andrzejkowej atmosferze. Później dla wszystkich przygotowany był słodki poczęstunek.
 7. Kiermasz Bożonarodzeniowy w Gogolinie – spotkanie to jest okazją do zaprezentowania prac, stroików świątecznych wykonywanych w świetlicy. Na kiermaszu dzieci i młodzież samodzielnie sprzedają swoje prace, co jest dla nich ciekawym doświadczeniem.
 8. Spotkanie Bożonarodzeniowe w świetlicy – wspólnie z radami sołeckimi Zakrzowa i Dąbrówki zorganizowane zostało spotkanie, na którym to Św. Mikołaj rozdał paczki wszystkim grzecznym dzieciom z Zakrzowa i Dąbrówki. Na spotkani u dzieci zaprezentowały się również z ciekawym programem artystycznym. Było to spotkanie w którym wzięli udział wszyscy, dzieci młodzież oraz rodzice. Dla wszystkich przygotowana była kawa, herbatka i pyszne ciasto domowej roboty. Spotkanie to spędziliśmy w miłej i świątecznej atmosferze.
 9. Spotkania młodzieży – młodzież uczęszczająca do świetlicy bierze udział w  cyklicznych spotkaniach młodzieży, na których ustala co chciałaby zorganizować i jak działać. Na spotkaniach tych za każdym razem młodzi mieszkańcy naszych wiosek wybierają różne i ciekawe formy spędzania czasu wolnego.

 

Dla Świetlicy Młodzieżowej w Zakrzowie był to bardzo pracowicie  i aktywnie spędzony rok. Wszystkie przedsięwzięcia organizowane były wspólnie i z pomocą wielu innych życzliwych ludzi.

W tym miejscu wszystkie dzieci, młodzież oraz wychowawczyni Świetlicy Młodzieżowej w Zakrzowie dziękują wszystkim rodzicom oraz mieszkańcom Zakrzowa i Dąbrówki i nie tylko za wszelką okazywaną pomoc. Dziękujemy za każde wsparcie udzielane podczas organizacji wszelkich przedsięwzięć. Dziękujemy!!!

Pogoda
03 marca
niedziela
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN