Hotel ŁucjaKaplica pod wezwaniem św. JackaOchotnicza Straż Pożarna ZakrzówPSP NR3 i Świetlica MłodzieżowaRuiny XIV wiecznego zamku

Sprawozdanie

z działalności Świetlicy Młodzieżowej w Zakrzowie

za rok 2011

Świetlica w naszej wiosce jest dostępna dla wszystkich, którzy lubią ciekawe przygody i interesujące zajęcia. To miejsce gdzie można miło spędzić swój wolny czas, odrobić zadanie, poznać nowych i ciekawych przyjaciół oraz gdzie można nauczyć się czegoś nowego. Wszystkie działania w świetlicy są tak organizowane i dobierane by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W roku 2011 w świetlicy realizowane były między innymi:

Styczeń upłynął pod znakiem zabaw na śniegu. Organizowane były przeróżne zabawy na śniegu. Dzieci pomagały także przy organizacji Dnia Babci i Dziadka. Wykonały dekoracje oraz upominki dla Seniorów.

Luty to miesiąc Zakochanych- Walentynki. Wspólnie zostały przygotowane serduszka z miłym wierszykiem. Dodatkowo każdy mógł wrzucić swoją walentynkę do specjalnie oznaczonej skrzynki. Dokładnie w Dzień Zakochanych, 14 lutego zawartość skrzynki została opróżniona i wszystkie kartki, bileciki i listy zostały przekazane adresatom. Następnie dzieci pomagały przy organizacji Dnia Kobiet. Kolejne dni były dla podopiecznych świetlicy bardzo pracowite. Dzieci i młodzież przygotowywały ozdoby i dekoracje na Jarmark Wielkanocny. W miedzy czasie korzystając ze słonecznej pogody, odbywały się przeróżne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Kolejnym przedsięwzięciem była pomoc przy organizacji Stulecia Kościoła Parafialnego w Jasionej. Dzieci i młodzież same przygotowały skecz, który przedstawiły na festynie parafialnym. Nie obyło się bez owacji. Kolejne święto- Dzień Świętego Marcina. Dzieci i młodzież już przez długi czas wykonywali lampiony, z którymi wszyscy szli podczas przemarszu. Wszyscy zebrali się przy kapliczce w Dąbrówce. Z stamtąd przy pomocy Strażaków przeszliśmy do Świetlicy z lampionami, śpiewając piosenkę ku czci świętego Marcina. W świetlicy czekał już na wszystkich Teatrzyk Art.-Re ze swoją sztuką. Dzieci bawiły się, śmiały i tańczyły. Po przedstawieniu odbyła się mała uczta przy kawie, herbacie no i oczywiście rogalikach. I znowu przyszedł czas pracy. Dzieci zaczęły przygotowywać się do Bożonarodzeniowego Kiermaszu, który odbył się w Gogolinie. W świetlicy odbyło się także spotkanie z Mikołajem. Nim Mikołaj rozdał upominki, Mikołajki ( pomocnice) zachęcały dzieci do wspólnego tańca i śpiewania.

Dla Świetlicy Młodzieżowej w Zakrzowie był to bardzo pracowicie i aktywnie spędzony rok. Wszystkie przedsięwzięcia organizowane były wspólnie i z pomocą wielu innych życzliwych ludzi.

Wszyscy bardzo chcemy podziękować za okazaną nam pomoc, nawet tą najmniejszą. Dziękujemy!

Opiekun świetlicy

Katarzyna Ledwig

Pogoda
23 czerwca
niedziela
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN