Hotel ŁucjaKaplica pod wezwaniem św. JackaOchotnicza Straż Pożarna ZakrzówPSP NR3 i Świetlica MłodzieżowaRuiny XIV wiecznego zamku

Wycieczka do Wisły 2012

 

                  W dniu 03 listopada 2012r. Rady Sołeckie wsi Zakrzów i Dąbrówka zorganizowały dla mieszkańców wiosek wycieczkę do Wisły. Pogoda była wspaniała, ciepło         i świeciło pięknie słonko. Wycieczkę rozpoczęliśmy od przejażdżki Ciuchcią Martusia  z centrum miasta w najciekawsze miejsca w Wiśle. W wagoniku ciuchci było nagłośnienie, przez które podawana była informacja turystyczna o mijanych miejscach. Byliśmy przy Skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle-Malince oraz jechaliśmy wyciągiem krzesełkowym.

                Po południu dojechaliśmy na parking OSP Wisła Czarne.  Tam rozpoczął się kulig doliną potoku Biała Wisełka w Wiśle. Przejazd saniami trwał około 35 minut. Pod koniec trasy sanie dojechały  do góralskiego stylowego szałasu z jednym paleniskiem. W kolibie piekliśmy kiełbaski i piliśmy  pyszną "herbatą ze zielin" oraz jedliśmy specjały góralskiej kuchni.  Przygrywała nam także kapela góralska „ Watra ”, która umiliła nam 2 godzinny czas.

              Kolejnym przystankiem naszej wycieczki było Muzeum „Kurna Chata Jana Kawuloka” w Istebnej, która przetrwała do dziś. Janusz Macoszek opowiadał nam barwne opowieści, pokazywał unikatowe pasterskie instrumenty na których prezentował melodie pozwalające nam na wędrówkę muzyczną w dawno minione czasy. W wycieczce brało udział 51 osób.

 DSCF2547.jpeg
DSCF2551.jpeg
DSCF2552.jpeg
DSCF2554.jpeg
DSCF2566.jpeg
DSCF2571.jpeg

 

Pogoda
03 marca
niedziela
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN