Hotel Łucja Kaplica pod wezwaniem św. Jacka Ochotnicza Straż Pożarna Zakrzów PSP NR3 i Świetlica Młodzieżowa Ruiny XIV wiecznego zamku

Dzień Świętego Marcina

          W naszej wiosce w świetlicy młodzieżowej zorganizowano Dzień Św. Marcina. Dzieci i młodzież już przez długi czas wykonywali lampiony, z którymi wszyscy szli podczas przemarszu. Wszyscy zebrali się przy kapliczce w Zakrzowie gdzie ksiądz proboszcz odprawił uroczyste nabożeństwo ku czci św. Marcina.               

          Po nabożeństwie ulicami naszej wioski ruszył wspaniały pochód. Na czele całego pochodu jechał „Św. Marcin na koniu”, a za nim kroczyli pozostali z lampiona i śpiewem niemieckich pieśni świętomarcińskich. Gdy dotarliśmy do świetlicy wszyscy zaproszeni zostali do wysłuchania przedstawienia o historii życia Św. Marcina. Po wspaniałym przedstawieniu wszyscy udali się na wspólny poczęstunek, gdzie każdy mógł skosztować świętomarcińskich rogali, napić się kawki i herbatki. Po poczęstunku wszyscy wrócili na salę gimnastyczną by obejrzeć przedstawienie teatralne pt: „ Legenda o Smaku Wawelskim ”     w wykonaniu aktorów teatru Art. – Re z Krakowa.

 

 
 

Pogoda
22 maja
niedziela
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,64 PLN
1 CHF = 4,51 PLN
1 USD = 4,38 PLN