Hotel ŁucjaKaplica pod wezwaniem św. JackaOchotnicza Straż Pożarna ZakrzówPSP NR3 i Świetlica MłodzieżowaRuiny XIV wiecznego zamku

Lubię, kiedy są wakacje …

 

Trzeci tydzień wakacji rozpoczęliśmy pod hasłem „ Z kulturą za pan brat”.

Wszyscy zastanawiali się, co będziemy w tym tygodniu robić.

Pierwszego dnia postanowiliśmy zagrać w grę Państwa-miasta, która miała na celu rozwinąć nasze zdolności skojarzeniowe, a także miała nam pomóc w przyswajaniu różnorakiej wiedzy.

We wtorek wybraliśmy się do Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie. Na zajęcia, które poprowadziła nam nasza Pani Ewa. Po przyjeździe zwiedziliśmy cały ośrodek, a następnie rozpoczęły się zajęcia. Spotkaliśmy tam mnóstwo naszych kolegów i koleżanek ze szkoły.  Podzielono nas na dwie grupy. Nasz zespół najpierw robił biżuterię, z różnorakich materiałów, koralików, guzików, wstążek... Każdy z nas znalazł coś dla siebie.

Później zamieniliśmy się miejscami i nasza grupa mogła stworzyć wspaniałe rysunki na szkle, jedni z nas wybrali Kubusia Puchatka, inni kota czy słoneczniki albo różę i wiele wiele innych ciekawych rysunków. Po zakończeniu tych prac i posprzątaniu po sobie, poszliśmy na salę widowiskową, gdzie odbyły się zabawy i ćwiczenia ruchowe. Było bardzo sympatycznie. Dziękujemy wszystkim za umożliwienie nam dojazdu w tym dniu do Centrum Kultury, a w szczególności dziękujemy Pani Ewie za możliwość pobytu na tych zajęciach.

W środę zdecydowaliśmy się trochę odpocząć i skupić na przyjemnościach, co w tym przypadku oznaczało gry i zabawy. Każdy znalazł coś dla siebie, czy to UNO, Rummikub albo Pszczółki. Była to mała rozgrzewka przed tygodniem turniejowym w naszej świetlicy.

W czwartek natomiast, postanowiliśmy coś napisać, natchnęła nas wena i udało nam się stworzyć kilka ciekawych wierszyków, które zostaną wykorzystane w najbliższym czasie, ale na razie to tajemnica.

Piątek natomiast był dniem, w którym poznawaliśmy kulturę naszego regionu. Każdy z nas opowiedział, co wie o naszych wioskach. Potem opowiedzieliśmy sobie historie o białej i czarnej damie z psem, a następnie obejrzeliśmy stare zdjęcia i urządziliśmy teleturniej, kto rozpozna dane miejsce na zdjęciu.

Cały tydzień przysporzył nam wielu wrażeń, teraz czekamy na następne!!!

 

Opiekun świetlicy

Magdalena Hulik

 

 

Pogoda
23 lutego
piątek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN