Hotel ŁucjaKaplica pod wezwaniem św. JackaOchotnicza Straż Pożarna ZakrzówPSP NR3 i Świetlica MłodzieżowaRuiny XIV wiecznego zamku

Strażacka rywalizacja

Na boisku sportowym w Górażdżach odbyły się (21.09) gminne zawody sportowo – pożarnicze jednostek OSP z terenu Gminy Gogolin. Zawodom towarzyszyła jak zwykle atmosfera sportowej rywalizacji.

Sobotnie zawody stanowiły sprawdzian przygotowania drużyn w zakresie ich sprawności, wyszkolenia i zgrania. Zawody były jednocześnie eliminacjami do zawodów powiatowych, które odbędą się 28 września br. na stadionie w Krapkowicach-Otmęcie. Drużyny strażackie z wszystkich jednostek gminy: OSP Gogolin, OSP Górażdże, OSP Kamień Śl., OSP Obrowiec, OSP Odrowąż i OSP Zakrzów rywalizowały w kategoriach: ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza. Młodzieżowe drużyny chłopców i dziewcząt tradycyjnie konkurowały w systemie CTiF. Łącznie, w zawodach uczestniczyło 15 drużyn.

Zawody otworzył burmistrz Joachim Wojtala pełniący jednocześnie funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego Związku OSP RP w Gogolinie. Po przyjęciu  meldunku Komendanta Gminnego Związku OSP w Gogolinie dh. Jana Pałasza drużyny przystąpiły do rozgrywania poszczególnych konkurencji. Rywalizację obserwowali kibice sportów pożarniczych, jak też przybyli na zawody goście i weterani pożarnictwa. Wśród nich mł. bryg. Marek Kucharski - Komendant Powiatowy PSP w Krapkowicach i wieloletni członkowie zarządu miejsko – gminnego dh. Zdzisław Zinczyn, dh. Julian Kuklewski.

Po czterogodzinnych zmaganiach komisja sędziowska, której przewodniczył st. kpt. Marian Wiatrowski z Komendy Powiatowej PSP w Krapkowicach podsumowała wyniki.  

Burmistrz J. Wojtala wraz z komendantem M. Kucharskim wręczyli zwycięskim drużynom okolicznościowe puchary, medale i dyplomy. Zawody zakończono wspólnym spotkaniem integracyjnym. Gospodarzem tegorocznych zawodów była jednostka OSP Górażdże, która zaangażowaniu miejscowych strażaków oraz komendanta gminnego dh. J. Pałasza bardzo dobrze przygotowała miejsce, na którym odbyły się zawody.

 

Pogoda
02 marca
sobota
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN