Hotel Łucja Kaplica pod wezwaniem św. Jacka Ochotnicza Straż Pożarna Zakrzów PSP NR3 i Świetlica Młodzieżowa Ruiny XIV wiecznego zamku

Dzień Świętego Marcina `13

 

Świetlica Młodzieżowa w Zakrzowie wraz ze Szkołą Podstawową nr 3 – filia w Zakrzowie  oraz Sołectwami Zakrzów i Dąbrówka wraz ze Stowarzyszeniem „Kraina Białej Damy” zorganizowały obchody Dnia Świętego Marcina, które w tym roku odbyły się 15 listopada.

Uroczystość ta rozpoczęła się nabożeństwem ku czci Świętego Marcina w kapliczce w Dąbrówce, które odprawił ksiądz proboszcz Franciszek Augustyniok.

Po wspólnej modlitwie barwny korowód, na czele którego jechał Święty Marcin na koniu udał się do świetlicy. Wszyscy uczestnicy mieli różnorodne lampiony i śpiewali pieśni na cześć Świętego Marcina.

Kiedy już dotarliśmy do świetlicy obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez dzieci naszej świetlicy. Widzowie zobaczyli, jak Święty Marcin pomógł Żebrakowi – podzielił się z nim jedzeniem oraz podarował mu część swego płaszcza.                                                                            

Później podziwialiśmy przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów teatru Art-Re z Krakowa pt.: „Śpiąca Królewna”.

Po przedstawieniu wszyscy częstowali się kawą, herbatką, napojami oraz wspaniałymi Świętomarcińskimi rogalami.

Gorące podziękowania kierujemy również do członków OSP w Zakrzowie, którzy czujną ręką zabezpieczali przemarsz by nikomu nic się nie stało.        Dziękujemy!!!


 

 

 

 

Pogoda
15 sierpnia
poniedziałek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,68 PLN
1 CHF = 4,83 PLN
1 USD = 4,55 PLN