Hotel ŁucjaKaplica pod wezwaniem św. JackaOchotnicza Straż Pożarna ZakrzówPSP NR3 i Świetlica MłodzieżowaRuiny XIV wiecznego zamku

Dzień Świętego Marcina `13

 

Świetlica Młodzieżowa w Zakrzowie wraz ze Szkołą Podstawową nr 3 – filia w Zakrzowie  oraz Sołectwami Zakrzów i Dąbrówka wraz ze Stowarzyszeniem „Kraina Białej Damy” zorganizowały obchody Dnia Świętego Marcina, które w tym roku odbyły się 15 listopada.

Uroczystość ta rozpoczęła się nabożeństwem ku czci Świętego Marcina w kapliczce w Dąbrówce, które odprawił ksiądz proboszcz Franciszek Augustyniok.

Po wspólnej modlitwie barwny korowód, na czele którego jechał Święty Marcin na koniu udał się do świetlicy. Wszyscy uczestnicy mieli różnorodne lampiony i śpiewali pieśni na cześć Świętego Marcina.

Kiedy już dotarliśmy do świetlicy obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez dzieci naszej świetlicy. Widzowie zobaczyli, jak Święty Marcin pomógł Żebrakowi – podzielił się z nim jedzeniem oraz podarował mu część swego płaszcza.                                                                            

Później podziwialiśmy przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów teatru Art-Re z Krakowa pt.: „Śpiąca Królewna”.

Po przedstawieniu wszyscy częstowali się kawą, herbatką, napojami oraz wspaniałymi Świętomarcińskimi rogalami.

Gorące podziękowania kierujemy również do członków OSP w Zakrzowie, którzy czujną ręką zabezpieczali przemarsz by nikomu nic się nie stało.        Dziękujemy!!!


 

 

 

Pogoda
18 lipca
czwartek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN