Hotel ŁucjaKaplica pod wezwaniem św. JackaOchotnicza Straż Pożarna ZakrzówPSP NR3 i Świetlica MłodzieżowaRuiny XIV wiecznego zamku

Wizyta wolontariuszek

We wtorek 28 lipca świetlicę młodzieżową w Zakrzowie odwiedziły wolontariuszki z Chin, Meksyku i Iranu. Gościliśmy także dzieci i opiekuna świetlicy młodzieżowej w Strzebniowie.

Pierwsza swoją prezentację rozpoczęła Cara Li z Chin. Opowiedziała o swoim życiu, zainteresowaniach, pokazała jak wyglądają Chiny oraz czym zajmują się mieszkańcy. Była także to okazja, aby poznać trochę historii Chin. Później Cara urządziła „mini konkurs” z wiedzy o Chinach dla wszystkich uczestników tych zajęć. Osoby, które udzieliły dobrych odpowiedzi otrzymały nagrody – chińskie cukierki zapakowane w koperty z „chińskimi życzeniami”. Na koniec swojej prezentacji Cara nauczyła wszystkich pisać po chińsku znajdujące się na tych kopertach życzenia, m.in.: szczęście, pomyślność, miłość, przyjaźń.

Druga prezentację przedstawiła Kata z Meksyku. Również opowiedziała nam o swoim kraju, panujących tam zwyczajach, kulturze oraz meksykańskich posiłkach. Następnie każdy uczestnik miała za zadanie narysować coś, co kojarzy mu się z Meksykiem. Kacie bardzo spodobały się wszystkie rysunki, na których były kolorowe papugi, kaktusy… Na koniec każdy uczestnik zajęć poznał meksykańska grę (podobną do naszego Bingo), a zwycięzca dostał lizaka prosto z Meksyku.

Po tej prezentacji nastąpiła mała przerwa oraz słodki poczęstunek.

Trzecią prezentację przedstawiła Raha z Iranu, opowiadająca ciekawe historie o swoim kraju, panujących tam zwyczajach. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał na karteczce napisane swoje imię w wykonaniu Rahy.

Po zakończonych prezentacjach goście wybrali się na spacer po okolicy, a w tym samym czasie dzieci poznawały techniki decoupagu i wykonywały prezenty dla wolontariuszek, które po powrocie były bardzo miło zaskoczone prezentami, jakie otrzymały.

 

Pogoda
23 czerwca
niedziela
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN