Hotel Łucja Kaplica pod wezwaniem św. Jacka Ochotnicza Straż Pożarna Zakrzów PSP NR3 i Świetlica Młodzieżowa Ruiny XIV wiecznego zamku

Dożynki parafialne

25 września w Kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Jasionej obchodzono dożynki parafialne. O godzinie 10.30 została odprawiona uroczysta msza św. dziękczynna za zebrane plony.
Przed ołtarzem złożono dary i owoce całorocznej pracy. Mieszkańcy Zakrzowa przygotowali wspaniałą koronę żniwną z tegorocznego zboża. 
Wszyscy zgromadzeni wierni uczestniczyli w nabożeństwie dziękczynnym za zebrane plony. Liturgia dożynkowa była okazją do modlitwy w intencji rodzin i urodzaju, a przede wszystkim w intencji rolników, którym należą się podziękowania za trud i ciężką  codzienną pracę.

Przygotowania do tego parafialnego święta zaczęły sie już 24 września. Wtedy  parafianie z Zakrzowa, którzy byli w tym roku odpowiedzialni za wykonanie dożynkowych dekoracji, wspólnie przygotowywali kościòł do tej uroczystej liturgii. Zebrane tegoroczne plony, kwiaty  i korona żniwna wspaniale zdobiły wnętrze kościoła.

 

 

Pogoda
25 maja
środa
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,61 PLN
1 CHF = 4,47 PLN
1 USD = 4,31 PLN