Hotel ŁucjaKaplica pod wezwaniem św. JackaOchotnicza Straż Pożarna ZakrzówPSP NR3 i Świetlica MłodzieżowaRuiny XIV wiecznego zamku

Dożynki parafialne

25 września w Kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Jasionej obchodzono dożynki parafialne. O godzinie 10.30 została odprawiona uroczysta msza św. dziękczynna za zebrane plony.
Przed ołtarzem złożono dary i owoce całorocznej pracy. Mieszkańcy Zakrzowa przygotowali wspaniałą koronę żniwną z tegorocznego zboża. 
Wszyscy zgromadzeni wierni uczestniczyli w nabożeństwie dziękczynnym za zebrane plony. Liturgia dożynkowa była okazją do modlitwy w intencji rodzin i urodzaju, a przede wszystkim w intencji rolników, którym należą się podziękowania za trud i ciężką  codzienną pracę.

Przygotowania do tego parafialnego święta zaczęły sie już 24 września. Wtedy  parafianie z Zakrzowa, którzy byli w tym roku odpowiedzialni za wykonanie dożynkowych dekoracji, wspólnie przygotowywali kościòł do tej uroczystej liturgii. Zebrane tegoroczne plony, kwiaty  i korona żniwna wspaniale zdobiły wnętrze kościoła.

 

Pogoda
23 czerwca
niedziela
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN